توسعه فرهنگ نهج‌البلاغه در مساجد و زورخانه‌های استان سمنان

http://semnan.isna.ir/Files/News/Image/13963/68863.jpg

یک مقام مسئول از افتتاح همزمان بیش از 140مرکز فرهنگی ویژه نهج البلاغه در استان سمنان خبرداد و گفت: بیش از 140 مسجد و زورخانه‌ در استان سمنان به مرکز توسعه فرهنگ نهج‌البلاغه تبدیل می‌شوند.

محمدرضا اشکزری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان با اعلام این خبر اظهار کرد: این مراکز فردا در آیینی نمادین به طور متمرکز در شاهرود افتتاح می‌شوند. 

وی با بیان اینکه این طرح‌ به همت تبلیغات اسلامی استان سمنان اجرایی می‌شود افزود: این مراکز توسعه فرهنگ نهج‌البلاغه با همکاری کانون گل‌های فجر خراسان رضوی که مجری این طرح ملی و سراسری است ایجاد و فعال می‌شوند. 

مدیر کانون گل‌های فجر خراسان رضوی با بیان اینکه این طرح به طرح 110 مسجد اشتهار کرد، خاطرنشان کرد: بیش از 130 مسجد و 15 روزخانه و مرکز ورزشی در استان سمنان تحت پوشش این طرح ملی قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه سال گذشته این طرح به طور محدود در چند مسجد سمنان اجرا شد تصریح کرد: ایجاد مراکز توسعه فرهنگ نهج‌البلاغه امسال به مساجدی در همه شهرستان‌های استان تعمیم داده شده است.

اشکزری در پاسخ به پرسش ایسنا در خصوص توزیع و پراکندگی این مساجد و مراکز فرهنگی در سطح استان اظهار کرد: شاهرود با 39 مسجد بیشترین مسجد را در این طرح در استان سمنان دارد.

وی با بیان اینکه این طرح فردا در 24 مسجد شهرستان سمنان نیز راه‌اندازی می‌شود گفت: همچنین مرکز توسعه فرهنگ نهج‌البلاغه در 19 مسجد شهرستان مهدیشهر، 17 مسجد دامغان، 16 مسجد شهرستان میامی، 10 مسجد گرمسار و 6 مسجد شهرستان سرخه راه‌اندازی و فعال خواهد شد.

مدیر کانون گل‌های فجر خراسان رضوی با بیان اینکه مراکز ویژه نهج‌البلاغه در 15 زورخانه و فضای ورزشی استان نیز افتتاح می‌شود گفت: این زورخانه‌ها و مراکز ورزشی نیز در سطح استان پراکنده هستند.

وی بر لزوم شناساندن فرهنگ علوی و خصوصا آموزه‌ها و درونمایه‌های کتاب گران‌سنگ نهج‌البلاغه به نسل جوان تاکید و اضافه کرد: راه‌اندازی مراکز ویژه توسعه فرهنگ نهج‌البلاغه که به صورت تخصصی به این مهم می‌پردازند نقش مهمی در معرفی و انتقال این آموزه‌ها به جوانان ایفا خواهند کرد.

وی با تقدیر از همکاری سازمان تبلیغات اسلامی استان در اجرای این طرح سراسری افزود: با توسعه این طرح به دیگر استان‌ها در آینده نزدیک، همه استان‌های کشور از مراکز توسعه فرهنگ نهج‌البلاغه برخوردار خواهند شد .

 

ارسال شده توسط : مدیر سیستم - تاریخ درج : 1396/3/2 13:42:0

تبلیغات

کانال کانون Nahje , @Nahj_gf@ با ما همراه باشید

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 365882
تعداد بـازدید سال : 37846
تـعداد بــازدیـد ماه : 174
تعداد بازدید هفته : 1600
تعداد بازدید دیـروز : 515
تعداد بازدید امـروز : 174
تـعداد کـل مطالب : 54
تعداد افـراد آنــلاین : 15