ورزش در سایه قرآن، عترت و نهج‌البلاغه در استان سمنان

9411-495-5 كد خبر                                               ورزشی  11:30:45 1394/11/28

مدیرعامل کانون گل‌های فجر و دبیر اجرایی طرح ورزش در سایه قرآن، از اجرای طرح ورزش در سایه قرآن، عترت و نهج‌البلاغه در استان سمنان خبر داد

  

محمدرضا اشکزری، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، با بیان اینکه این طرح با هدف توسعه فرهنگ قرآن و نهج البلاغه در سطح کشور انجام می‌شود، اظهار کرد: طرح ورزش در سایه قرآن و عترت، حرکتی نمادین برای تلطیف فضای ورزشی با مدد از قرآن و نهج‌البلاغه است. وی، با بیان اینکه این طرح با همکاری معاونت فرهنگی وزارت ورزش و جوانان برگزار می‌شود، افزود: این طرح تا کنون در استان‌های مختلف و از جمله در استان سمنان برگزار و با استقبال ورزشکاران و مدیران این حوزه روبرو بوده است.

دبیر اجرایی طرح ورزش در سایه قرآن و عترت، از اجرای طرح ورزش در سایه قرآن و عترت در باشگاه امام علی(ع)سمنان خبر داد و یادآوری کرد: این طرح تاکنون با حضور ورزشکاران ورزش‌ پهلوانی و زورخانه‌ای و هیات ورزش‌های رزمی برگزار شده و در آینده نیز با حضور ورزشکاران دیگر رشته‌ها نیز برگزار می‌شود. اشکزری از برگزاری محافل انس با نهج‌البلاغه در استان سمنان خبر داد و گفت: این محافل انس با همکاری دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در استان سمنان، اداره کل ورزش و جوانان، تبلیغات اسلامی، امور مساجد و دیگر نهادهای مرتبط برگزار می‌شود. وی، با اشاره به مشکلات اخلاقی و وجود فساد در ورش، اظهار کرد: تنها راه نهایی از این شرایط بهره‌گیری از قرآن، نهج‌البلاغه و آموزه‌های اسلامی است.

مدیرعامل کانون گل‌های فجر بر ایجاد فعالیت‌های ورزشی سالم و ورزشی دینی از راه قرآن و نهج‌البلاغه تاکید کرد و گفت: تجربه ما در بهره‌گیری از این روش در گودهای زورخانه نشان داد که با انجام این فعالیت‌های فرهنگی و عقیدتی،شوخی‌های بی‌جا و رفتارهای غیراسلامی از گود زورخانه رخت بر بسته است لذا تعمیم این روش به دیگر ورزش‌ها می‌تواند در ایجاد یک ورزش دینی کارساز شود.

ارسال شده توسط : مدیر سیستم - تاریخ درج : 1394/11/28 13:1:0

تبلیغات

کانال کانون Nahje , @Nahj_gf@ با ما همراه باشید

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 365890
تعداد بـازدید سال : 37854
تـعداد بــازدیـد ماه : 182
تعداد بازدید هفته : 1608
تعداد بازدید دیـروز : 515
تعداد بازدید امـروز : 182
تـعداد کـل مطالب : 54
تعداد افـراد آنــلاین : 16